ویروس تصویر مسابقه مسابقه خندوانه رامبد جوان

ویروس: تصویر مسابقه مسابقه خندوانه رامبد جوان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث توضیحات آتش‌نشانی اصفهان در مورد اتفاق منجر به فوت 5 کارگر

روز گذشته، ۵ کارگر شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیک در اصفهان، بر اثر سقوط در سپتیک (گندانبار) چاه فاضلاب جان باختند. 

توضیحات آتش نشانی اصفهان در مورد اتفاق منجر به فوت 5 کارگر

عبارات مهم : تخصصی

روز گذشته، ۵ کارگر شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیک در اصفهان، بر اثر سقوط در سپتیک (گندانبار) چاه فاضلاب جان باختند.

به گزارش ایلنا، «محمد شریعتی»مدیرروابط عمومی شرکت آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اعلام این خبر گفته است: ساعت ۱۳: ۱۰ سقوط به داخل چاه فاضلاب به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که بی درنگ نیروهای آتش نشانی شهرک صنعتی و تیم های نجات ایستگاه ۱۵، ۵ و ۴ به همراه تجهیزات تخصصی مربوطه و خودروی نجات و خودروی تخصصی مربوط به دستگاه تنفسی به محل اتفاق در شهرک صنعتی جی، اعزام شدند.

او با بیان اینکه محل اتفاق یک شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیکی به وسعت حدود ۵ هزار متری بود، گفت: به گفته افراد حاضر در محل کارگران در حال تخلیه سبتیک مهم چاه فاضلاب بودند که پمپ آن دچار گرفتگی می شود.

توضیحات آتش‌نشانی اصفهان در مورد اتفاق منجر به فوت 5 کارگر

به گفته وی، بعد از اینکه یکی از کارگران جهت برطرف عیب پمپ و در حین پایین رفتن از چاه دچار گازگرفتگی شده است و درون چاه سقوط می کند، افراد دیگر بدون علم و تجهیزات کافی یکی بعد از دیگری وارد چاه شده است و بعد از نخستین تنفس دچار اتفاق و سقوط به انتهای چاه می شوند.

وی با بیان اینکه چهار تن از کارگران تبعه افغانستان و یک نفر دیگر ایرانی بوده هست، افزود: آتش نشانان در لحظه اولیه اقدام به اکسیژن دهی به چاه نموده و همزمان سه تن از آتش نشانان به سرعت با استفاده از تجهیزات خاص حوادث چاه به منظور نجات افراد به داخل چاه فرستاده شدند.

روز گذشته، ۵ کارگر شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیک در اصفهان، بر اثر سقوط در سپتیک (گندانبار) چاه فاضلاب جان باختند. 

سخنگوی شرکت آتش نشانی با اشاره به اوضاع بسیار خطرناک این اتفاق حتی جهت آتش نشانان به علت وجود گاز های بسیار سمی از جمله آمونیاک، سولفید هیدروژن، متان و دی اکسید کربن خاطرنشان کرد: در طول عملیات بار ها جهت همکاران ما علی رقم استفاده از تجهیزات تخصصی، پرسشها تنفسی پیش آمد و حتی انتشار گاز های سمی به علت اکسیژن دهی به داخل چاه فعالیت در بالای چاه را نیز دچار مسئله کرده بود.

وی ادامه داد: آخر بعد از تلاش بی وقفه، آتش نشانان موفق شدند اجساد را از داخل چاه به بیرون انتقال یافته کنند و با معاینات اولیه عوامل اورژانس حاضر در محل مشخص شد متأسفانه همه افراد در همان لحظات اولیه بعد از اتفاق جان باخته اند.

شریعتی، علت بروز این اتفاق رعایت نکردن اصول ایمنی و نداشتن علم کافی از گاز های کشنده چاه فاضلاب و همچنین ورود اشخاص بدون هیچگونه اطلاعات و امکانات فنی در داخل چاه فاضلاب وسپس گاز گرفتگی اعلام کرد.

توضیحات آتش‌نشانی اصفهان در مورد اتفاق منجر به فوت 5 کارگر

وی با اتفاق مشابه در هفته گذشته به شهروندان توصیه کرد به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی به داخل چاه و یا موارد این قبیل خصوصا چاه های فاضلاب به علت وجود گازهای سمی نشوند و انجام چنین مواردی را به افراد متخصص سپرده و در صورت بروز هر گونه اتفاق قبل از هر اقدامی ابتدا و در مناسب ترین وقت با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تماس بگیرند.

واژه های کلیدی: تخصصی | اصفهان | فاضلاب | تجهیزات | در اصفهان | آتش نشانی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs